Tel. 297608472 | 604293643 | OSTROŁĘKA

Pompy ciepła

Pompy ciepła to urządzenia umożliwiające odbiór energii cieplnej z jej naturalnych źródeł: z gruntu, wody gruntowej lub powietrza atmosferycznego oraz wykorzystanie jej na potrzeby ogrzewania budynków i ciepłej wody użytkowej. Od kilku lat pompy ciepła przeżywają renesans i tym samym zapewniły sobie trwałe miejsce wśród metod wytwarzania ciepła z odnawialnych źródeł energii.

Zresztą nie bez powodu – bilans energetyczny pomp ciepła jest szczególnie godny uwagi. Zysk energii cieplnej może być 4-, a nawet ponad 5-krotnie wyższy od zużytej energii elektrycznej. Pompy ciepła z kolektorami ziemnymi i sondami ziemnymi (solankowe pompy ciepła), dzięki ich wysokim współczynnikom efektywności, można eksploatować jako monowalentne systemy grzewcze. Dodatkowo instalując pompę ciepła można zrezygnować z budowy komina oraz składu opału, tym samym ograniczając koszty inwestycyjne.

Nowoczesne pompy ciepła – ekologiczne i sprawne. Technika poszła naprzód: w pełni hermetyczne i cichobieżne sprężarki Scroll, wysokie współczynniki efektywności i możliwość całorocznego, jednosystemowego ogrzewania pompą ciepła, bez potrzeby zastosowania drugiego źródła ciepła sprawiły, że urządzenia te stały się bardziej komfortowe, sprawniejsze i w rezultacie jeszcze korzystniejsze pod względem kosztu zakupu i eksploatacji. Pompy ciepła Viessmann cechują się niezwykłą cichobieżnością. Przez zastosowanie sprężarki Scroll z podwójnym zawieszeniem sprężystym i hermetyczną obudową, skutecznie zredukowano powstawanie hałasu. Przenoszeniu wibracji na instalację grzewczą zapobiegają natomiast elastyczne przewody przyłączeniowe i dźwiękochłonne stopki.

Grunt, woda czy powietrze. Pompy ciepła Vitocal - zależnie od wykonania – wykorzystują ciepło z gruntu, z wody gruntowej lub powietrza zewnętrznego. Wszystkie pompy ciepła Vitocal są przystosowane do pracy zarówno w jednosystemowych (pompa ciepła jako jedyne źródło ciepła), jak i wielosystemowych instalacjach grzewczych (w połączeniu z innym źródłem ciepła np. kotłem grzewczym).

NASZE PRODUKTY: